אודות הפלא

מה החזון שלנו?

הפלא הוא מרכז קהילתי-שיתופי שנותן בית לאלה שמחפשים שינוי בעצמם כמו גם בחברה בה הם חיים.
אנחנו בפלא מכוונים לחזון של חברה מאוחדת שמושתתת על האמונה בפוטנציאל טוב האדם, שדרך עבודה פנימית ומודעות עצמית יפגין באהבה, חמלה וכבוד כלפי זולתו, בעלי החיים והסביבה.
קו המנחה שלנו הוא "להיות השינוי שאני רוצה לראות בעולם" בדרך פשטות של דוגמה אישית שנובעת מתוך מוסריות.
רוחניות וערכיות הן המכנה המשותף העמוק של ציבור חדש זה, מעבר למחלוקות לאומיות, דתיות ואידיאולוגיות.
האור שתיצור העשייה המשותפת, תיגע מהתפתחות אישית עד נורמה חברתית.

 

מה ייעודו של הפלא?

אנחנו מאמינים שהדרך לממש חזון זה היא דרך גיבוש קהילה פעילה ויוצרת שתהיה למגדלור של ערכים כמו ערבות הדדית ומוסר לכל אדם החפץ בדרך חיים זו.
תהליך הגיבוש יצמח מתוך מרכזים, הנקראים פלא, שיהוו בית חם ותומך של מרחב יצירה, ביטוי ותרגול אהבת חינם, דרך תכנים מעוררי השראה והתפתחות כמו סדנאות, הרצאות, מעגלי שירה וכדומה.
הפלאים יופעלו ויתוחזקו ע"י מתנדבים השותפים לחזון זה, שדרך דוגמתם האישית של מסירות, קבלה ואחווה ישקפו את הערכים שאנחנו רוצים להעצים בחברה.
תהליך גיבוש הקהילה מכוון לפיתוחו של הון חברתי ומטרתו ליצור סולידאריות המבוססת על רשתות חברתיות שעובדות יחד ככוח משפיע ומניע לשינוי.
מתוך תהליך העצמת ההון-חברתי יצמחו יוזמות חברתיות-התנדבותיות-שיתופויות בין הפלא לסוכנויות ממשלתיות, עמותות, גופים מסחריים מקומיים ועסקים מקומיים ושכונתיים, שיפעלו בכל התחומים הנחוצים כמו רווחה, חינוך, סביבה, בריאות ועוד.
הרעיון הוא ליצור קהילה חיה ופועמת שתהיה חלק מהפלא – שתהיה הפלא,  וכך חבריה יקחו אחריות לשמור על המרכז פועם וחי, ויניע אותם להתמודד עם אתגרים משותפים.
הפעולה החופשית של היחידים בזמנם הפנוי לטובת הזולת היא המצע הערכי והרוחני של הקהילה.

אנו, חברי הפלא, מסורים לחזון זה. חזון האהבה